Innowacje leżą w zasięgu ręki – bez względu na branżę

Rozmowa z Tomaszem Stypułkowskim, prezesem Instytutu Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej Sp. z o.o., nowym Przewodniczącym Porozumienia Spółek Celowych.
 
– Naukowcom nie zawsze jest po drodze z biznesem, a biznesowi z naukowcami, można wręcz powiedzieć, że obydwie strony podchodzą do siebie z olbrzymim dystansem i ostrożnością. Problemem nie jest jednak mentalność czy cechy osobowościowe, problem leży po stronie celu. Dla środowiska naukowego celem jest dydaktyka czy prowadzenie prac naukowych, natomiast dla biznesu celem jest generowanie przychodów. Cele te są nie tyle rozbieżne, co po prostu inne, a naszą rolą jest udowodnić obydwu stronom, że mają wspólny mianownik. I że naprawdę warto ze sobą współpracować. Mamy zresztą szereg przykładów udanej współpracy tego typu, choćby w ostatnim roku wdrożyliśmy na rynek około setki usług o charakterze badawczym.
 

 


Warning: file_get_contents(http://www.linkedin.com/countserv/count/share?url=http%3A%2F%2Fpsc.edu.pl%2Finnowacje-leza-w-zasiegu-reki-bez-wzgledu-na-branze%2F&format=json): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /wp-content/themes/psc/template-parts/social-media.php on line 28

Członkowie

Porozumienia Spółek Celowych

Rozwiń Zwiń

Kontakt

z Nami