B-Droid dr Dalewskiego z PW w program „Wynalazcy Przyszłości”

2 marca 2017 o godz. 21.00 na antenie Canal+ Discovery w ramach programu „Wynalazcy przyszłości” został wyemitowany materiał dotyczący robota B-Droid – autonomicznego systemu do mechanicznego zapylania roślin.

Projekt „Autonomicznego układu do mechanicznego zapylania roślin”, roboczo określony mianem B-Droid, miał na celu budowę robota do zapylania roślin. Pomysł na zbudowanie systemu pojawił się w 2009 roku w wyniku poszukiwań alternatywnych, w stosunku do istniejących, metod zapylania roślin.

Prace zespołu pod kierownictwem dr inż. Rafała Dalewskiego z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej ruszyły w 2012 roku po uzyskaniu wsparcia Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu LIDER.

Obecnie projekt poszukuje inwestorów na rozwój produktu i dostarczanie rozwiązań precyzyjnego rolnictwa dla odbiorców na całym świecie.


Warning: file_get_contents(http://www.linkedin.com/countserv/count/share?url=http%3A%2F%2Fpsc.edu.pl%2Florem-ipsum-dolor-sit-amet%2F&format=json): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /wp-content/themes/psc/template-parts/social-media.php on line 28

Członkowie

Porozumienia Spółek Celowych

Rozwiń Zwiń

Kontakt

z Nami